04 października 2018

21 października siostry urszulanki na całym świecie wraz z uczennicami ich szkół i przyjaciółmi będą obchodzić święto ich Patronki św. Urszuli, męczenniczki kolońskiej.


04 października 2018


11 października 2018

Migawka z dnia edukacji narodowej w naszej szkole - Schola Liceum wspaniale uświetniła liturgię.14 października 2018

13 października odbyła się piesza pielgrzymka z Wrocławia do Trzebnicy. Kilkanaście tysięcy pielgrzymów ruszyło na trasę 39. pieszej pielgrzymki do Trzebnicy, a wśród nich kilkudziesięciu uczniów i uczennic naszej szkoły. Chociaż większość z nich (jak co roku) pielgrzymowała wraz z duszpasterstwami, harcerzami, czy parafiami, w tym roku po raz pierwszy zabraliśmy ze sobą flagę Serviam specjalnie przygotowaną na tę okazję . Pod tym sztandarem zebrało się około dwudziestu uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół szkoły, którzy wspólnie dotarli do grobu św. Jadwigi. Oto krótki reportaż.30 października 2018

Do tradycji naszego domu należą zjazdy absolwentek szkoły w sobotę po uroczystości św. Urszuli. Tego roku 27 października Msza św. z tej okazji zgromadziła dużą liczbę byłych wychowanek w różnym wieku. Mszę św. w ich intencji odprawił ks. prof. Mariusz Rosik. Po Eucharystii odbyła się tradycyjna agapa z plackiem urszulańskim. Dawne uczennice wyrażały radość z bycia razem na pokładzie statku pod egidą św. Urszuli – odważnej królewny nauczającej wierności Chrystusowi aż do końca.ilość odwiedzin na stronie: