02 listopada 2017

W dniu 28 października 2017 r. tradycyjnie już – w pierwszą sobotę po patronalnym święcie Szkoły, przypadającym zawsze 21 października – byłe wychowanki urszulańskie uczestniczyły we Mszy św. i radosnym spotkaniu z okazji wspomnienia św. Urszuli. Jak zawsze gościnny Dom Urszulański serdecznie witał nas już przy furcie w osobach naszych kochanych Sióstr, podobnie jak my „zawsze młodych”. Z radością witaliśmy się z Siostrami i między sobą. Ucieszyła nas bardzo obecność najstarszych koleżanek, absolwentek pierwszych powojennych roczników, wśród najmłodszych były absolwentki gimnazjum. Czuło się, że stanowimy jedną urszulińską rodzinę. Uściskom i radosnym uśmiechom nie byłoby końca, gdyby nie konieczność wyciszenia przed wejściem do kaplicy na Eucharystię, którą sprawował ks. prof. Mariusz Rosik, znany biblista i wykładowca na PWT.
Dla wychowanek przygotowano w klasztorze poczęstunek – kawę, herbatę i tradycyjny placek urszulański.
Na salce jadalnej czekał na nas.. „zespół dziennikarski”. Uczennice z gimnazjum poprosiły o „wywiad”. Zadawały po 3 pytania – nie wiem czy każdej osobie ten sam zestaw. Radosny gwar był tak donośny, że nie wiadomo, czy udało się nagrać cokolwiek słyszalnego.
Wdzięczne jesteśmy Siostrom za zorganizowanie tego spotkania. Wkrótce spotkamy się ponownie, jak zawsze w listopadzie, na wspominkowej Eucharystii. Będziemy się modlić i wspominać tych, którzy są po drugiej stronie życia.
A w grudniu mamy zorganizowany przez Siostrę Rafaelę, jak co roku, Adwentowy Dzień Skupienia – rekolekcje, spowiedź i nowe siły.
Dziękujemy Wam, kochane Siostry Urszulanki, że pamiętacie o nas w swoich modlitwach i zawsze możemy czuć się „Urszulańską Rodziną”. Za wszystko serdeczne Bóg zapłać! M. Wedler
02 listopada 2017

Pierwsze dni listopada przeżywamy modląc się za zmarłych: za siostry urszulanki, za rodziny, za przyjaciół, za wszystkich potrzebujących modlitwy. W dzień zaduszny odmawiamy nieszpory i różaniec z wypominkami w mauzoleum, blisko tych, którzy tu spoczywają od wieków; często nawiedzamy to miejsce indywidualnie, zatrzymując się na prywatną, choćby krótką modlitwę, by zyskiwać odpusty dla zmarłych. Rada Miasta Wrocławia co roku składa przy tumbie Henryka VI i na płycie księżnej Anny wieńce i znicze.
24 listopada 2017

Piękny filmik z urszulańskiej szkoły w Jakarcie - Indonezja. Insieme!24 listopada 2017

1 stycznia 2018 r. siostry Urszulanki z Prowincji Holenderskiej przyłączą się do naszej Prowincji Polskiej. W dniach 22 - 26 listopada 2017 r. odbywa się w Holandii dziękczynienie, za wiele lat istnienia i owocnej pracy sióstr urszulanek w Holandii. Przybyła na to spotkanie Rada Generalna z Rzymu, siostry z Polski oraz Indonezji. Z naszej wspólnoty w uroczystości uczestniczą: s. Joanna, s. Gertruda, s. Zuzanna.


ilość odwiedzin na stronie: