14 lutego 2018
22 lutego 2018

Zapraszamy wszystkie Byłe Wychowanki urszulańskiej na wielkopostny Dzień Skupienia.
Młodzież od 18 roku życia zapraszamy na weekendowe rekolekcje ze Słowem Bożym "Ile razy mam przebaczyć?"
rozpoczęcie: 16 marca o godz. 18:00 zakończenie: niedziela, 18 marca po obiedzie ok. 14:00
miejsce: klasztor Sióstr Urszulanek UR, Częstochowa, ul. 3 Maja 2/4
w programie: czas na spotkanie z Bogiem obecnym w Eucharystii, medytacja w oparciu o Słowo Boże, możliwość spowiedzi, adoracja, modlitwa śpiewem, Agapa, wyjście na Jasną Górę.
prosimy zabrać ze sobą: Pismo Święte, notatnik, coś słodkiego na wspólną Agapę.
koszt: ofiara dobrowolna.

22 lutego 2018

Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej odbędzie się 28 kwietnia 2018 roku (czyli 45 lat po jej śmierci!) w bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Urodziła się w 1902 roku w Warszawie. Była córką Ignacego Chrzanowskiego, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pochodziła z nieprzeciętnie wykształconej rodziny. Sama w 1920 r. ukończyła urszulańskie gimnazjum w Krakowie a następnie odebrała znakomite wykształcenie medyczne w Polsce i za granicą (między innymi we Francji), które okazało się nieocenione podczas II wojny światowej, podczas której Hanna Chrzanowska w pełni poświęciła się pomocy rannym i poszkodowanym. Po wybuchu wojny przyjechała do Krakowa, gdzie pracowała jako kierownik działu pielęgniarstwa społecznego i domowego, zwracając uwagę na solidne przygotowanie swych uczennic do pielęgnowania chorych w warunkach domowych.Przemówienie Postulatora Procesu Beatyfikacyjnego - ks. Mieczysława Niepsuja.

ilość odwiedzin na stronie: