06 stycznia 2017

Orszak Trzech Króli 2017 we Wrocławiu. Mimo mrozów Wrocławianie przybyli tłumnie!
Orszak szedł w tym roku pod hasłem Pokój i Dobro.16 stycznia 2017

27 stycznia siostry urszulanki obchodzą uroczystość ŚW. ANIELI MERICI, swej Matki i fundatorki.
Święta Aniela, jedna z najwybitniejszych postaci kobiecych włoskiego XVI-go wieku, jest Matką oraz inspiratorką ponad czterdziestu rodzin zakonnych i świeckich instytutów życia konsekrowanego na całym świecie. Śmiałość jej inicjatyw apostolskich, jak również miłość mająca swe źródło w kontemplacji Boga, uczyniły z niej prekursorkę w dziedzinie wychowania młodzieży żeńskiej oraz wytyczyły nowe drogi dla apostolstwa kobiet poświęconych Bogu. Właśnie w chrześcijańskiej formacji kobiet Aniela widziała klucz do odnowy rodziny i Kościoła. Jej dzieło – założone przez nią Towarzystwo św. Urszuli – zostało uznane przez Kościół za jedną z ważniejszych inicjatyw przygotowujących trydencką odnowę Kościoła.02 lutego 2017

2 lutego Kościół obchodzi święto Ofiarowania Pańskiego. W 1997 r. Jan Paweł II właśnie w to święto ustanowił Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, stwarzając okazję do głębszej refleksji całego Kościoła nad darem życia poświęconego Bogu.

"Życie konsekrowane znajduje się w samym sercu Kościoła jako element o decydującym znaczeniu dla jego misji" - podkreśla Jan Paweł II w adhortacji apostolskiej Vita consecrata. "Życie konsekrowane nie tylko w przeszłości było pomocą i oparciem dla Kościoła, ale stanowi cenny i nieodzowny dar także dla teraźniejszości i przyszłości ludu Bożego, ponieważ jest głęboko zespolone z jego życiem, jego świętością i misją.

Praktykowanie rad ewangelicznych stanowi oś życia zakonnego. Składane śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa dotykają trzech podstawowych dziedzin życia.
Pierwszy - ślub czystości - jest wyborem Chrystusa jako jedynej miłości.

Ślub ubóstwa jest odpowiedzią życia konsekrowanego na powszechnie obecną dzisiaj "materialistyczną żądzę posiadania".

Ślub posłuszeństwa związany jest natomiast z kulturą wolności, ukazuje w sposób szczególnie wyrazisty posłuszeństwo Chrystusa wobec Ojca i opierając się na tej właśnie tajemnicy, poświadcza, że nie ma sprzeczności między posłuszeństwem a wolnością".

Zakony wyrastały w historii Kościoła, powstawały w nim i jemu służyły. Jan Paweł II w czasie spotkania z zakonami na Jasnej Górze 5 czerwca 1979 r. stwierdził, że bez zgromadzeń zakonnych, bez życia poświęconego Bogu poprzez śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa Kościół nie byłby w pełni samym sobą. "Wasze domy - mówił Ojciec Święty - powinny być przede wszystkim ośrodkami modlitwy, skupienia i dialogu, osobistego i wspólnotowego z tym, który jest i ma pozostać pierwszym i naczelnym rozmówcą w każdym waszym pracowitym dniu".


03 lutego 2017


Zapraszamy na rekolekcje dla poszukujących, które odbędą się w dniach 24-26 lutego 2017 r. w Bardzie.
Rekolekcje dla poszukujących „Czego szukacie?” J 1,38

Prowadzą: Siostry Urszulanki UR

Konferencje wygłosi o. Maksymilian Stępień OSPPE

termin: piątek, 24.02.- niedziela, 26.02.2017 r.

rozpoczęcie: 24 lutego, o godz. 18:00

miejsce: klasztor Sióstr Urszulanek UR, BARDO, ul. Krakowska 31a

w programie: Msza Święta, konferencje, modlitwa Słowem Bożym, adoracja, możliwość rozmowy indywidualnej z kapłanem lub z siostrą, wędrówka po Górach Bardzkich i pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary

prosimy zabrać ze sobą: Pismo Święte - Stary i Nowy Testament, notatnik

zgłoszenia: dzwoniąc pod numer 728891144 lub pisząc na adres e-mail: janakrogul@gmail.com (do 20 lutego)

koszt pobytu: ofiara dowolna

wskazówki dojazdu: przy zgłoszeniu się na rekolekcje05 marca 2017

Nasze siostry Jana i Katarzyna przygotowują się do przyszłorocznych rekolekcji na nartach.
Reko-Ski to wypoczynek połączony z jazdą na nartach i rekolekcjami. Przede wszystkim będzie to bardzo radosny czas, w którym nauczymy się jeszcze lepiej jeździć na nartach, wzmocnimy się duchowo oraz doświadczymy radości wspólnej zabawy. Reko-Ski organizowane będą w czasie przyszłorocznych ferii województwa dolnośląskiego wraz z biurem podróży Zielona Brygada.
06 marca 2017

Medytacja przy ikonie ukrzyżowania Chrystusa27 marca 2017

W dniach 24-26 marca 2017 r. w Krakowie odbyło się międzynarodowe spotkanie studentek urszulańskich akademików z Krakowa, Wrocławia i Košic (Słowacja). W spotkaniu wzięło udział 50 osób.
W programie przewidziany był czas na wzajemne poznanie i integrację, zwiedzanie zabytków Krakowa, pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, wspólną modlitwę i dzielenie się wiarą.
Ważnym czasem były wspólne rozmowy o życiu urszulanek w Polsce i na Słowacji. Trzy z naszych studentek podzieliły się świadectwem wolontariatu misyjnego w Zambii oraz w Sudanie oraz z pracy w sekretariacie misyjnym i możliwości odwiedzenia Peru. W niedzielny poranek Eucharystię przeżyliśmy wspólnie z Siostrami w krakowskiej kaplicy.
Te radosne chwile zostały zapisane w sercach oraz na zdjęciach. Zrodziło się silne pragnienie, by w przyszłości kontynuować podobne spotkania, być może w bardziej międzynarodowej grupie.
28 marca 2017

Zaproszenie na VI Urszulańskie Dni Młodych. 26-28 maja 2017 w Poznaniu. Przyjedź na VI UDM! Poczuj rytm Bożego Słowa!03 kwietnia 2017

Zakończył się II Maraton Czytania Biblii organizowany przez Civitas Christiana i Siostry Urszulanki Unii Rzymskiej. W Maratonie wzięli udział uczniowie z różnych wrocławskich szkół, w tym z Liceum Sióstr Urszulanek U. R.
Uczestnicy Maratonu czytali Księgę Daniela i Apokalipsę, które wchodzą w zakres tegorocznego XXI Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego organizowanego przez Civitas Christiana. Maraton ma prowadzić do spotkania ze Słowem Boga zawartym na kartach Biblii. Zorganizowany został po raz drugi. W zeszłym roku młodzież czytała trzy księgi pisma Świętego - Pieśń nad Pieśniami, list do Efezjan oraz Ewangelię według św. Mateusza.


04 kwietnia 2017

Rozmowa Echo24 - dr Katarzyna Ochman - nasza była uczennica a potem nauczycielka szkoły urszulanek we Wrocławiu. Tematem rozmowy była łacina, jej atrakcyjność w świecie, kiedy mówimy głównie w językach…
10 kwietnia 2017Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych, Jezu Zmartwychwstały ze śladami męki. Ty jesteś z nami, poślij do nas Duchy. Panie nasz i Boże uzdrów nasze życie.26 kwietnia 2017

Zaproszenie na VI Urszulańskie Dni Młodych. 26-28 maja 2017 w Poznaniu. Przyjedź na VI UDM! Poczuj rytm Bożego Słowa!

04 maja 2017

04 maja 2017

Wspieramy maturzystów naszej szkoły!
04 maja 2017
08 maja 2017

W Muzeum w Gliwicach można zwiedzić wystawę czasową: „Nieznane arcydzieła, nieznani mistrzowie. Malarstwo barokowe na Śląsku na nowo odkryte.” Wystawa dostępna dla publiczności od 12 maja do 1 października 2017 r.

Znalezione w kościołach i klasztorach, odkryte na plebaniach i w muzealnych magazynach, prawdziwe perły malarstwa barokowego na Śląsku, trzydzieści znakomitych dzieł, a wśród nich nieznane wcześniej obrazy autorstwa wybitnych artystów. Prawdziwą ozdobą ekspozycji jest obraz z naszego klasztoru. Jest to dzieło Michaela Willmanna, zwanego śląskim Rembrandtem, wirtuozersko malowane przedstawienie św. Augustyna, Ojca Kościoła.
13 maja 2017
14 maja 2017

13 maja 2017 w Jutrzynie
100. rocznicę objawień fatimskich siostry zakonne archidiecezji wrocławskiej przeżywały w sanktuarium św. Franciszka z Asyżu w Jutrzynie. Odwiedziły również świątynię w Kowalowie. Razem z mieszkańcami uczestniczyły w Mszy św. prymicyjnej o. Gabriela Przemysława Turkiewicza oraz w procesji różańcowej; homilię oraz konferencję wygłosił ks. Aleksander Radecki.


W dniu 100. rocznicy objawień fatimskich w sanktuarium św. Franciszka z Asyżu w Jutrzynie odbyła się Msza św. prymicyjna franciszkanina – o. Gabriela Przemysława Turkiewicza. W Eucharystii i w nabożeństwie fatimskim wzięły udział razem z mieszkańcami i pielgrzymami siostry zakonne z całej archidiecezji, przeżywające tu swój dzień skupienia.

Ksiądz Aleksander przypomniał o kończącym się tygodniu modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. – Jest się o co martwić, także w Polsce. Jest potrzeba obudzenia serc tych ludzi, których Bóg wybiera – bo to On jest dawcą powołania. Chcemy wyostrzyć słuch na to, co mówi Bóg – podkreślał, wspominając Maryję i scenę zwiastowania. – My także mamy swoje zwiastowania. Bóg przychodzi do nas i pyta: „Czy chcesz, czy się zgodzisz, czy mogę na ciebie liczyć?”. Trzeba, byśmy prosili Matkę Najświętszą przez wstawiennictwo tych świętych dzieci, dziś ogłoszonych światu, o odwagę naszego chrześcijańskiego życia. O to, by inni, patrzą na nas, pytali o Jezusa.


Po poczęstunku i spotkaniu z parafianami siostry wysłuchały konferencji ks. A. Radeckiego poświęconej radości. – Skoro wierzymy w Boga, przyjęliśmy radość zmartwychwstania, nie możemy być smutasami! – mówił, nawiązując do adhortacji papieża Franciszka „Evangelii gaudium”. Przypomniał przesłanie kilku świętych, którzy byli prawdziwymi specjalistami od radości i wskazał na konkretne sposoby, jak można krzewić ducha radości za klasztornymi murami.
Spotkanie zakończyła wizyta w filialnym kościele w Kowalowie pw. św. Urszuli, gdzie siostry mogły uczcić relikwie św. Franciszka z Asyżu.

Urszulanki przed ołtarzem św. Urszuli w Kowalowie.


15 maja 2017
27 maja 2017

Migawki z Urszulańskich Dni Młodych 2017 w Poznaniu.

06 czerwca 2017
15 czerwca 2017

Fragment dzisiejszej procesji Bożego Ciała we Wrocławiu.26 czerwca 2017

Zapraszamy do wysłuchania wykładów pani dr Anny Sutowicz o księżnej Annie Śląskiej oraz Tomasza Łysiaka o księciu Henryku Pobożnym wygłoszonych w czasie ostatniej naszej Nocy Kościołów - 24 czerwca 2017

14 lipca 2017

Ostatnie wolne miejsca w Akademiku Sióstr Urszulanek U.R. we Wrocławiu.
Nasz akademik oferuje studentkom pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe.
W akademiku panuje koleżeńska, przyjazna atmosfera oraz sprzyjające warunki do nauki i integralnego rozwoju. Dużym atutem jest dogodna lokalizacja w centrum miasta w sąsiedztwie Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Duszpasterstw Akademickich: „Maciejówka” i „Dominik”. Zapraszamy!

Akademik dla studentek - Pl. Nankiera 16. 50-140 Wrocław
tel: 791 112 804 oraz 728 891 14414 sierpnia 2017

W dniach od 24 lipca do 7 sierpnia 2017 r. w Tarnowie odbył się kurs języka angielskiego. Dwudziestoczteroosobowa grupa sióstr z Polski, Ukrainy, Słowacji i Słowenii poszerzała znajomość języka angielskiego. Kurs prowadziły s. Alice Montgomery i s. Jayne Horswill, które przybyły do nas z Wielkiej Brytanii, a także s. Monika Bonna i s. Małgorzata Kloza. Jak widać siostrom na kursie angielskiego w Tarnowie nie brak humoru.

ilość odwiedzin na stronie: