20 stycznia 2018

W dniu 20 stycznia 2018 r. we Wrocławiu, przeżywamy drugą część obchodów połączenia Prowincji Holenderskiej i Polskiej.

Bierze w nich udział około 180 sióstr z Holandii, Ukrainy i Polski. Przełożoną Generalną, M. Cecylię Wang reprezentują s. Neusimar Marques da Silva i s. Maria Jaworska.
Uroczystość, która odbyła się a Oratorium Marianum uświetnił występ dzieci z urszulańskiej szkoły podstawowej w Poznaiu.

22 stycznia 2018

27 stycznia siostry urszulanki obchodzą uroczystość ŚW. ANIELI MERICI, swej Matki i fundatorki.
Święta Aniela, jedna z najwybitniejszych postaci kobiecych włoskiego XVI-go wieku, jest Matką oraz inspiratorką ponad czterdziestu rodzin zakonnych i świeckich instytutów życia konsekrowanego na całym świecie. Śmiałość jej inicjatyw apostolskich, jak również miłość mająca swe źródło w kontemplacji Boga, uczyniły z niej prekursorkę w dziedzinie wychowania młodzieży żeńskiej oraz wytyczyły nowe drogi dla apostolstwa kobiet poświęconych Bogu. Właśnie w chrześcijańskiej formacji kobiet Aniela widziała klucz do odnowy rodziny i Kościoła. Jej dzieło – założone przez nią Towarzystwo św. Urszuli – zostało uznane przez Kościół za jedną z ważniejszych inicjatyw przygotowujących trydencką odnowę Kościoła.14 lutego 2018
22 lutego 2018

Zapraszamy wszystkie Byłe Wychowanki urszulańskiej na wielkopostny Dzień Skupienia.
Młodzież od 18 roku życia zapraszamy na weekendowe rekolekcje ze Słowem Bożym "Ile razy mam przebaczyć?"
rozpoczęcie: 16 marca o godz. 18:00 zakończenie: niedziela, 18 marca po obiedzie ok. 14:00
miejsce: klasztor Sióstr Urszulanek UR, Częstochowa, ul. 3 Maja 2/4
w programie: czas na spotkanie z Bogiem obecnym w Eucharystii, medytacja w oparciu o Słowo Boże, możliwość spowiedzi, adoracja, modlitwa śpiewem, Agapa, wyjście na Jasną Górę.
prosimy zabrać ze sobą: Pismo Święte, notatnik, coś słodkiego na wspólną Agapę.
koszt: ofiara dobrowolna.

22 lutego 2018

Beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej odbędzie się 28 kwietnia 2018 roku (czyli 45 lat po jej śmierci!) w bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
Urodziła się w 1902 roku w Warszawie. Była córką Ignacego Chrzanowskiego, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pochodziła z nieprzeciętnie wykształconej rodziny. Sama w 1920 r. ukończyła urszulańskie gimnazjum w Krakowie a następnie odebrała znakomite wykształcenie medyczne w Polsce i za granicą (między innymi we Francji), które okazało się nieocenione podczas II wojny światowej, podczas której Hanna Chrzanowska w pełni poświęciła się pomocy rannym i poszkodowanym. Po wybuchu wojny przyjechała do Krakowa, gdzie pracowała jako kierownik działu pielęgniarstwa społecznego i domowego, zwracając uwagę na solidne przygotowanie swych uczennic do pielęgnowania chorych w warunkach domowych.Przemówienie Postulatora Procesu Beatyfikacyjnego - ks. Mieczysława Niepsuja.20 marca 2018

Urszulanki z Wrocławia we współpracy z Civitas Christiana zapraszają chętnych do wzięcia udziału w dorocznym Maratonie Czytania Biblii. W obecnej edycji zaplanowano czytanie tekstów z Księgi Psalmów, Listu do Galatów i Listu do Filipian. Osoby zainteresowane wzięciem czynnego udziału zachęcamy do wysyłania zgłoszenia na adres:
estera.ryczek@civitaschristiana.pl

26.03.2018 / 17:00 / kościół w klasztorze Sióstr Urszulanek (pw. św. Jadwigi)

29 marca 2018Przychodzisz Panie mimo drzwi zamkniętych, Jezu Zmartwychwstały ze śladami męki. Ty jesteś z nami, poślij do nas Duchy. Panie nasz i Boże uzdrów nasze życie.

ilość odwiedzin na stronie: