04 maja 2017

04 maja 2017

Wspieramy maturzystów naszej szkoły!
04 maja 2017
08 maja 2017

W Muzeum w Gliwicach można zwiedzić wystawę czasową: „Nieznane arcydzieła, nieznani mistrzowie. Malarstwo barokowe na Śląsku na nowo odkryte.” Wystawa dostępna dla publiczności od 12 maja do 1 października 2017 r.

Znalezione w kościołach i klasztorach, odkryte na plebaniach i w muzealnych magazynach, prawdziwe perły malarstwa barokowego na Śląsku, trzydzieści znakomitych dzieł, a wśród nich nieznane wcześniej obrazy autorstwa wybitnych artystów. Prawdziwą ozdobą ekspozycji jest obraz z naszego klasztoru. Jest to dzieło Michaela Willmanna, zwanego śląskim Rembrandtem, wirtuozersko malowane przedstawienie św. Augustyna, Ojca Kościoła.
13 maja 2017
14 maja 2017

13 maja 2017 w Jutrzynie
100. rocznicę objawień fatimskich siostry zakonne archidiecezji wrocławskiej przeżywały w sanktuarium św. Franciszka z Asyżu w Jutrzynie. Odwiedziły również świątynię w Kowalowie. Razem z mieszkańcami uczestniczyły w Mszy św. prymicyjnej o. Gabriela Przemysława Turkiewicza oraz w procesji różańcowej; homilię oraz konferencję wygłosił ks. Aleksander Radecki.


W dniu 100. rocznicy objawień fatimskich w sanktuarium św. Franciszka z Asyżu w Jutrzynie odbyła się Msza św. prymicyjna franciszkanina – o. Gabriela Przemysława Turkiewicza. W Eucharystii i w nabożeństwie fatimskim wzięły udział razem z mieszkańcami i pielgrzymami siostry zakonne z całej archidiecezji, przeżywające tu swój dzień skupienia.

Ksiądz Aleksander przypomniał o kończącym się tygodniu modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. – Jest się o co martwić, także w Polsce. Jest potrzeba obudzenia serc tych ludzi, których Bóg wybiera – bo to On jest dawcą powołania. Chcemy wyostrzyć słuch na to, co mówi Bóg – podkreślał, wspominając Maryję i scenę zwiastowania. – My także mamy swoje zwiastowania. Bóg przychodzi do nas i pyta: „Czy chcesz, czy się zgodzisz, czy mogę na ciebie liczyć?”. Trzeba, byśmy prosili Matkę Najświętszą przez wstawiennictwo tych świętych dzieci, dziś ogłoszonych światu, o odwagę naszego chrześcijańskiego życia. O to, by inni, patrzą na nas, pytali o Jezusa.


Po poczęstunku i spotkaniu z parafianami siostry wysłuchały konferencji ks. A. Radeckiego poświęconej radości. – Skoro wierzymy w Boga, przyjęliśmy radość zmartwychwstania, nie możemy być smutasami! – mówił, nawiązując do adhortacji papieża Franciszka „Evangelii gaudium”. Przypomniał przesłanie kilku świętych, którzy byli prawdziwymi specjalistami od radości i wskazał na konkretne sposoby, jak można krzewić ducha radości za klasztornymi murami.
Spotkanie zakończyła wizyta w filialnym kościele w Kowalowie pw. św. Urszuli, gdzie siostry mogły uczcić relikwie św. Franciszka z Asyżu.

Urszulanki przed ołtarzem św. Urszuli w Kowalowie.


15 maja 2017
27 maja 2017

Migawki z Urszulańskich Dni Młodych 2017 w Poznaniu.ilość odwiedzin na stronie: