06 maja 2018

28 kwietnia 2018 r. w bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbyła się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej . Urodziła się w 1902 roku w Warszawie. Była córką Ignacego Chrzanowskiego, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pochodziła z nieprzeciętnie wykształconej rodziny. Sama w 1920 r. ukończyła urszulańskie gimnazjum w Krakowie a następnie odebrała znakomite wykształcenie medyczne w Polsce i za granicą (między innymi we Francji), które okazało się nieocenione podczas II wojny światowej, podczas której Hanna Chrzanowska w pełni poświęciła się pomocy rannym i poszkodowanym. Po wybuchu wojny przyjechała do Krakowa, gdzie pracowała jako kierownik działu pielęgniarstwa społecznego i domowego, zwracając uwagę na solidne przygotowanie swych uczennic do pielęgnowania chorych w warunkach domowych.06 maja 2018

Poczuj z nami powiew wolności! Zobacz zwiastun VII Urszulańskich Dni Młodych, które odbędą się w Poznaniu w dniach 25-27 maja 2018 r.


06 maja 2018

Polecamy ciekawy reportaż "Cioteczka" o Hannie Chrzanowskiej zrealizowany przez telewizję Trwam. W nim kilka obrazków z klasztoru krakowskiego urszulanek - gdzie uczyła się przyszła błogosławiona pielęgniarka.

ilość odwiedzin na stronie: